Kia podsumowuje sprzedaż w Polsce i Europie

• Rekordowa sprzedaż Kia w Polsce i doskonałe 6 miejsce wśród wszystkich importerów
• Sportage, cee’d i Venga najlepiej sprzedającymi się modelami na rynku polskim
• Sportage i Venga liderami sprzedaży w swoich segmentach nad Wisłą
• 337.972 nowych rejestracji samochodów Kia na rynkach Europy* w 2013 roku
• Ponad 60% nowych europejskich rejestracji Kia stanowią samochody wyprodukowane w Europie
• Sportage i cee’d bestsellerowymi modelami marki Kia na Starym Kontynencie.

Sprzedaż Kia w Polsce
Kia Motors Polska sprzedała w roku 2013 więcej pojazdów niż kiedykolwiek przedtem w historii. W ciągu 12 miesięcy zarejestrowanych zostało 17 144 szt. samochodów co w porównaniu do 2012 oznacza wzrost na poziomie ponad 13% i kontynuację trendu wzrostowego odnotowanego w latach poprzednich. Udział w rynku wzrósł tym samym z 5,59% do 5,95%. Koreański koncern umocnił tym samym swoją bardzo dobrą, szóstą lokatę pod względem wszystkich rejestracji w naszym kraju.

W dalszym ciągu bestsellerem nad Wisłą jest Sportage, którego sprzedaż wyniosła w minionym roku 6 006 szt.. Drugą pozycję zajął cee’d (wszystkie 3 wersje nadwozia) z liczbą 4 832 szt. a trzecie z wynikiem 2 513 szt. Venga. Na uwagę zasługuje fakt, że zarówno Sportage jak i Venga zostały na koniec roku liderami sprzedaży w swoich segmentach.

„Jesteśmy bardzo dumni z tego, że osiągnęliśmy najlepszy z dotychczasowych wyników sprzedaży . W roku 2013 sprzedaliśmy ponad 13% więcej samochodów niż rok wcześniej a nasza marka zajęła doskonałe szóste miejsce pod względem rejestracji w Polsce. Tak dobry wynik udało nam się osiągnąć m.in. dzięki dopasowanej do polskich realiów polityce cenowej, szerokiej, dobrze dostosowanej do rynku ofercie produktowej oraz dynamicznie rozwijającej się polityce flotwej“ – wylicza Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska. „Rok 2014 nie będzie pewnie łatwy i przyniesie kolejne wyzwania ale jesteśmy na nie doskonale przygotowani”.

Plany Kia Motors Polska na rok 2014
W roku 2014 Kia Motors Polska planuje kontynuację aktywności z modelami cee’d oraz zmodernizowanym Sportage ( w salonach sprzedaży już w lutym 2014), a także wzmocnienie obecności w segmencie B za sprawą Rio oraz nowego Soula, który wprowadzony zostanie do sprzedaży w drugim kwartale bieżącego roku. Aby jeszcze bardziej wesprzeć sprzedaż modeli Rio oraz cee’d Kia Motors Polska wprowadzi także do oferty wersje z instalacją gazową. Importer daje możliwość założenia dedykowanej instalacji LPG firmy BRC z systemem sekwencyjnego wtrysku gazu ze zbiornikiem toroidalnym w miejscu koła zapasowego. Polski Importer Kia jak zwykle będzie starał się także zaskoczyć czymś swoich klientów i jak najlepiej dopasować swoją ofertę do zmieniających się potrzeb klientów i realiów rynkowych. Zdaniem Wojciecha Szyszko, dyrektora zarządzającego Kia Motors Polska sprzedaż nowych samochodów osobowych spadnie w Polsce w 2014 roku o 5%. Biorąc jednak po uwagę ofensywę produktową koreańskiego producenta oraz coraz mocniejszą pozycję na rynku celem Kia Motors Polska jest w roku 2014 osiągnięcie sprzedaży na poziomie 18 000 szt. samochodów oraz zwiększenie udziału w rynku przynajmniej do 6,0%
Sprzedaż Kia w Europie
Przez ostatnie lata Kia mocno pracowała na poprawę swojego wizerunku. Klienci najwyraźniej doceniają te starania, bo w 2013 roku Kia odnotowała wzrost sprzedaży nie tylko w Polsce ale także i w Europie.

Zgodnie z danymi, opublikowanymi przez ACEA (European Automobile Manufacturers’ Association) liczba nowych rejestracji samochodów marki Kia przewyższyła w roku ubiegłym wynik całego rynku nowych samochodów w Europie o niemal 2%.

W roku 2013 Kia zanotowała sprzedaż 337.972 sztuk, co w stosunku do roku 2012 oznacza wzrost o 0,1% – na tle ogólnego spadku sprzedaży samochodów nowych w Europie o 1,8% – do poziomu 12,3 mln. Na koniec ub. roku udział marki Kia w rynku europejskim wynosił wciąż 2,7%. Warto przy tym podkreślić, iż ponad 60% pojazdów dostarczonych klientom europejskim w roku 2013 pochodziło z fabryk zlokalizowanych w Europie (204.197 szt.). Największym rynkiem Kia w Europie była w tym okresie Wielka Brytania ze sprzedażą ponad 72.000 sztuk.
„Te najnowsze dane wskazują, iż Kia wciąż utrzymuje długoterminowy trend wzrostowy w Europie, o czym świadczy stale rosnąca sprzedaż pojazdów tej marki od roku 2008. W ciągu zaledwie pięciu lat zwiększyliśmy naszą penetrację rynkową z 1,7 do 2,7% , co przypisujemy ekscytującej i zorientowanej na atrakcyjny design gamie modelowej oraz coraz lepszej jakości obsługi klienta przez sieć dealerską w całym regionie europejskim.” – komentuje Michael Cole, dyrektor operacyjny (COO) Kia Motors Europe.

Bestsellerowymi pojazdami marki Kia na Starym Kontynencie w roku 2013 były Sportage (88.147 szt.) oraz rodzina modelowa cee’d w składzie hatchback, kombi i pro_cee’d (86.432). Popularnością wśród europejskich klientów cieszyły się także samochody Kia Rio (56.821 szt.) i miejske Picanto (51.358 szt.).

*do rynków Europy w kontekście tej informacji należą kraje UE oraz EFTA.

www.kia.com

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych