ING Bank Śląski wprowadza bankomaty z zamkniętym obiegiem gotówki

ING Bank Śląski udostępnia swoim klientom na masową skalę bankomaty recyklingowe, czyli urządzenia dualne wpłatomatowo-bankomatowe z zamkniętym obiegiem gotówki. To innowacyjne rozwiązanie zapewnia klientom większą dostępność gotówki w bankomatach.

Bankomaty recyklingowe to duże udogodnienie dla osób korzystających z bankomatów. Ograniczają prawdopodobieństwo braku banknotów w wyniku wypłat lub przepełnienia urządzenia w przypadku wpłat, co wpływa na zwiększenie dostępności gotówki – powiedziała Justyna Kesler, wiceprezes ING Banku Śląskiego.

Wpłatomato-bankomaty z recyklingiem pozwalają na stały i bezpieczny obieg gotówki w ramach jednego urządzenia. Wpłacane przez klienta pieniądze są automatycznie księgowane na jego rachunku, a banknoty udostępniane jako środki do wypłat. Obsługa urządzenia dualnego z funkcjonalnością recyclingu dla klienta nie różni się od obsługi tradycyjnych wpłatomato-bankomatów. Wszystkie transakcje dokonywane w urządzeniach recyklingowych są w pełni bezpieczne, realizowane w oparciu o najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Zastosowanie recyklingu w urządzeniach dualnych pozwala bankowi ograniczyć ilość gotówki w transporcie, co wpływa na zmniejszenie kosztów jej przechowywania oraz przeliczania.

Od czerwca 2013 roku bank prowadził pilotaż tego rozwiązania w 4 lokalizacjach. W połowie grudnia rozpoczęte zostało wyposażanie wszystkich urządzeń wpłatomatowo-bankomatowych w nową funkcjonalność.

ING Bank Śląski posiada 412 maszyn dualnych, w których w najbliższych miesiącach zostanie zainstalowany recykling gotówki. Dodatkowo bank dysponuje 370 bankomatami i 302 wpłatomatami. W rezultacie bank posiada sieć 782 punktów, w których klient może wypłacić pieniądze oraz 714 punktów do dokonywania wpłat.

Pełny komunikat w biurze prasowym

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych