Alior Bank wprowadził usługę MasterCard Mobile

Usługa MasterCard Mobile, oferująca wygodny i bezpieczny standard płatności mobilnych, jest już dostępna w Alior Banku.

MasterCard Mobile to uniwersalna metoda płatności mobilnych, która umożliwia użytkownikom proste i bezpieczne zakupy w sklepach internetowych oraz aplikacjach mobilnych poprzez wygodne i szybkie nabywanie biletów do kina, biletów komunikacji miejskiej i dalekobieżnej, opłacanie miejsc parkingowych oraz doładowywanie telefonów prepaid.

Klienci Alior Banku mogą już w wygodny sposób zarejestrować się do usługi za pośrednictwem swojej bankowości internetowej i korzystać z możliwości, jakie daje aplikacja MasterCard Mobile. Spełnia ona rolę platformy integrującej różne systemy płatności mobilnych, dzięki czemu nie tylko znacząco ułatwia i przyspiesza zakupy realizowane za pomocą telefonu komórkowego, ale również umożliwia posiadaczom kart MasterCard skorzystanie z oferty partnerów usługi takich jak: uPaid, CallPay, inPost, iPlay, mPay, Multikino czy SkyCash.

– Innowacyjność od samego początku wpisana jest w strategię Alior Banku, który pod względem nowatorskich produktów i usług jest wiodącą instytucją finansową w Polsce – mówi Celina Waleśkiewicz, Dyrektor Obszaru Bankowości Nowoczesnej w Alior Banku. – Nasze rozwiązania zawsze opieramy na uznanych i bezpiecznych technologiach, które opracowywane są przez liderów w swoich branżach. MasterCard Mobile to nowoczesna i ciekawa usługa, która pozwoli naszym klientom na wygodne zakupy z każdego miejsca i o każdej porze
– dodaje.

Dodatkowo, od przyszłego roku, usługa będzie funkcjonować w ramach globalnego rozwiązania MasterPass, które umożliwi klientom dokonywanie płatności w sklepie
i Internecie w szybki, wygodny i bezpieczny sposób, za pomocą zaledwie jednego dotknięcia ekranu telefonu lub kliknięcia.

– Cieszymy się, że kolejny bank dołącza do swojej oferty usługę MasterCard Mobile – mówi Michał Skowronek, Dyrektor Generalny na Polskę, Ukrainę, Czechy i Słowację w MasterCard Europe. – Usługa daje możliwość dokonywania prostych i bezpiecznych płatności mobilnych
u wybranych partnerów. To kolejny krok na drodze rozwoju nowoczesnych form obrotu bezgotówkowego.

O MasterCardWorldwide:
MasterCard (NYSE:MA), www.mastercard.com, jest firmą technologiczną działającą w globalnym obszarze płatności. Obsługujemy najszybszą światową sieć przetwarzania płatności, łączącą konsumentów, instytucje finansowe, punkty handlowo-usługowe, rządy i przedsiębiorstwa w ponad 210 krajach i terytoriach. Produkty i rozwiązania MasterCard ułatwiają codzienne funkcjonowanie działalności handlowej, takiej jak zakupy, podróże, prowadzenie firmy i zarządzanie finansami. Sprawiają, że są one bezpieczniejsze i sprawniejsze dla każdego użytkownika. Śledź nas na Twitterze @MasterCardNews, przyłącz się do dyskusji na Cashless Pioneers Blog oraz zapisz się, aby otrzymywać najnowszy biuletyn od Engagement Bureau.

O Alior Banku:
Alior Bank jest dynamicznie rozwijającym się bankiem uniwersalnym, liderem pod względem innowacyjności i liczby pozyskiwanych klientów. Działający od 2008 r. Alior Bank osiągnął swoją pozycję dzięki ofercie nowatorskich produktów i usług wyznaczających nowe standardy w polskiej bankowości. Oprócz stworzenia czwartej co do wielkości, bankowej sieci dystrybucji (blisko 800 placówek) Alior Bank wykorzystuje kanały dystrybucji oparte na nowoczesnej platformie informatycznej, obejmującej bankowość internetową, bankowość mobilną, oraz centra obsługi telefonicznej. Uruchomiony w czerwcu 2012 r. wirtualny oddział Alior Banku działający pod marką AliorSync, jest pierwszym w Polsce bankiem internetowym nowej generacji. W grudniu 2012 r. akcje Alior Banku zadebiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych. Giełdowy debiut poprzedziła oferta publiczna o łącznej wartości 2,1 mld zł – była to największa oferta publiczna prywatnej spółki w ponad 21-letniej historii GPW. We wrześniu 2013 r. akcje Alior Banku znalazły się w indeksie WIG30.

Osoby do kontaktu:

Julian Krzyżanowski, Rzecznik Prasowy, Alior Bank – [email protected], kom 782 892 258

Artur Skoneczko, Headlines Porter Novelli, [email protected], tel. 22 54 70 323, 506-361-539

Mateusz Zalewski, Headlines Porter Novelli, [email protected], tel. 506-361-510

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych