4,5 mld zł obrotów w rok na eFX Trader Alior Banku

Rok temu Alior Bank, jako pierwszy na rynku, udostępnił klientom korporacyjnym platformę walutową eFX Trader. Platforma korzysta z własnego systemu algotradingowego, który umożliwia zawieranie transakcji na warunkach analogicznych do tych obowiązujących na rynku międzybankowym. W ciągu 12 miesięcy skorzystało z niej blisko półtora tysiąca przedsiębiorców, którzy wykonali transakcje o łącznej wartości przekraczającej 4,5 mld zł.

Alior Bank jest pierwszym bankiem w Europie Środkowej, który wdrożył dla klientów korporacyjnych platformę wymiany walut opartą na własnym systemie algotradingowym. Umieszczenie serwerów platformy eFX Trader w Londynie, gdzie realizowana jest zdecydowana większość obrotu polską walutą, umożliwia klientom Alior Banku dostęp do unikalnej płynności generowanej przez największe światowe banki oraz wyjątkowo krótki czas realizacji zleceń. Wbudowany algorytm automatycznie wybiera najlepsze w danej milisekundzie ceny, osobno BID
i ASK, które w formie kwotowania prezentowane są klientom platformy Alior Banku.

eFX Trader to nasza trzecia, obok Autodealingu i Kantoru Walutowego, elektroniczna platforma, dzięki której systematycznie wzmacniamy pozycję Alior Banku na rynku walutowym – mówi Tomasz Dośpiał, Dyrektor ds. Walutowych Platform Transakcyjnych w Alior Banku.

Platforma eFX Trader prezentuje dwustronne kwotowania w czasie rzeczywistym dla 72 par walutowych. Pełna integracja z bankowością internetową Alior Banku oraz rachunkami użytkowników sprawia, że transakcje zawierane z datą bieżącą są rozliczane od razu. Poza transakcjami natychmiastowymi, klienci mogą zawierać transakcje spot oraz terminowe, a także automatyczne zlecenia kupna i sprzedaży waluty po wyznaczonej cenie. Platforma zapewnia również darmowy dostęp do serwisu informacyjnego Dow Jones oraz komentarzy ekonomicznych analityków Alior Banku, w tym Konrada Białasa, uznanego przez dziennik Puls Biznesu za jednego z pięciu analityków najlepiej przewidujących rynek walutowy.

W najbliższej przyszłości planujemy wzbogacenie platformy eFX Trader o nowe funkcje, m.in. możliwość analizy danych historycznych na wykresach, czy specjalny system powiadomień
o zrealizowanych zleceniach – dodaje Tomasz Dośpiał.

Wprowadzając nowe rozwiązania, Alior Bank wyznacza trendy i kierunki rozwoju rynku walutowego w Polsce. Do tej pory żaden z polskich banków nie wdrożył technologii umożliwiających elektroniczne kwotowanie polskiej waluty przy zastosowaniu automatycznych algorytmów do wyznaczania optymalnej ceny i szybkiej realizacji zleceń.

Platforma eFX Trader Alior Banku skierowana jest do klientów biznesowych, głównie średnich
i dużych firm. Minimalna kwota jednorazowej transakcji wynosi 10 zł, a maksymalna 40 milionów złotych. W celu aktywacji usługi wystarczy złożyć stosowną dyspozycję w najbliższym oddziale Alior Banku lub spotkać się w tym celu z przedstawicielem Banku.

***

Kontakt dla mediów:
Julian Krzyżanowski, Rzecznik Prasowy, Alior Bank – julian.krzyzanowski@alior.pl , kom 782 892 258
Dariusz Kozdra, United PR – d.kozdra@unitedpr.pl , kom 600 200 538

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych