Polycom mianuje nowego prezesa i dyrektora generalnego

SAN JOSE, Kalifornia, Stany Zjednoczone – 5 grudnia 2013 r. – Polycom, Inc. (Nasdaq: PLCM), globalny lider w dziedzinie otwartej, standardowej współpracy zunifikowanej, poinformował dziś, że Peter A. Leav został prezesem i dyrektorem generalnym (CEO) firmy. Leav wejdzie również w skład rady dyrektorów. Leav zastępuje tymczasowego CEO Kevina Parkera, który nadal będzie pełnił prezesa zarządu Polycom oraz ściśle współpracował z Leavem nad planem przekształceń.

„Duża wiedza Petera na temat działalności operacyjnej, ogólnego zarządzania i sprzedaży, którą nabył podczas ponad 20-letniej kariery w branży komunikacji, technologii i usług, a także jego energia i pasja pomogą Polycom osiągnąć kolejny szczebel rozwoju. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Peter dołączył do nas. Jego doświadczenie w kierowaniu międzynarodową organizacją oraz potwierdzona umiejętność zwiększania obrotów i wartości firm sprawiły, że był naturalnym kandydatem na to stanowisko” – powiedział Parker.

Leav objął stanowisko w poniedziałek 2 grudnia 2013 r. i będzie pracował w globalnej centrali firmy w Dolinie Krzemowej w Kalifornii.

„Polycom jest znanym innowatorem i czołowym dostawcą bezpiecznych, zgodnych operacyjnie rozwiązań do współpracy głosowej, wideo do współdzielenia treści. Możliwości zatem są nieograniczone, ponieważ większość organizacji na świecie dopiero zaczyna odkrywać zdumiewające korzyści, jakie mogą im przynieść rozwiązania Polycom. Priorytetem dla mnie i dla firmy będzie zapewnienie najlepszej w branży obsługi klienta przy jednoczesnym zwiększeniu marży operacyjnej i długoterminowej wartości dla akcjonariuszy. Cieszę się, że wspólnie z całym zespołem będę miał okazję do udoskonalenia strategii firmy, pobudzenia rozwoju i kontynuowania tradycji innowacyjności w tej ewoluującej branży” — powiedział Lear.

Podczas pracy Leava w NCR przychody firmy wzrosły z 4,6 mld dol. w 2009 r. do 5,7 mld dol. w 2012 r. Zwieńczeniem jego kariery w NCR były stanowiska wiceprezesa zarządu oraz prezesa działu operacji branżowych i terenowych. Leav kierował zespołem liczącym około 8000 osób ze 120 krajów. Nadzorował globalne działania NCR, w tym bezpośrednie i pośrednie kanały sprzedaży działu NCR Global Sales, usługi profesjonalne, a także operacje branżowe, skupiając się na klientach z sektora usług finansowych, handlu detalicznego, hotelarstwa, turystyki oraz technologii i komunikacji. Kierował też działem interaktywnych rozwiązań druku NCR, zarządzając globalną produkcją i dystrybucją. Leav był członkiem komitetu wykonawczego NCR, gdzie pomagał w opracowywaniu i realizowaniu globalnej strategii firmy.

Polycom – informacje
Polycom jest globalnym liderem w dziedzinie opartych na otwartym standardzie rozwiązań komunikacj i współpracy zunifikowanej (UC&C), do współpracy głosowej i wideo, wdrożonych u ponad 415 tysięcy klientów na całym świecie. Siłą napędową rozwiązań Polycom są platforma Polycom® RealPresence®, wszechstronna architektura oraz interfejsy oprogramowania obsługujące szeroki zakres aplikacji komunikacyjnych, biznesowych, mobilnych i chmurowych oraz urządzeń. Razem stanowią one doskonałe narzędzie umożliwiające bezpieczną współpracę wideo we wszystkich środowiskach. Polycom wraz z ekosystemem partnerskim obejmującym ponad 7 tysięcy partnerów oferuje rozwiązania komunikacji zunifikowanej zapewniające klientom wygodę użytkowania, interoperacyjność oraz najniższe łączne koszty użytkowania (TCO). Więcej informacji o firmie Polycom można znaleźć pod adresem www.polycom.com lub w serwisach Twitter, Facebook i LinkedIn.

Kontakt
Sarah Brambley/ Lisa Perry
Polycom EMEA PR Manager
[email protected]
[email protected]

© 2013 Polycom, Inc. Wszystkie prawa zastrzeżone. POLYCOM® oraz nazwy i marki związane z produktami Polycom to znaki towarowe i (lub) usługowe Polycom, Inc., które są znakami zastrzeżonymi i (lub) zwyczajowymi w Stanach Zjednoczonych oraz innych krajach. Wszystkie inne znaki towarowe są własnością odpowiednich podmiotów.

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych