Nowa odsłona strony www.ingart.pl

Fundacja Sztuki Polskiej ING uruchomiła stronę internetową w nowej odsłonie. Nowy format strony ma na celu nie tylko prezentowanie działań i kolekcji Fundacji, ale również zachęcenie odwiedzających do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Użytkownicy mogą m.in. skorzystać z prac na udostępnionych na licencjach Creative Commons oraz tworzyć wystawy online kolekcji.

„Chcemy aby osoby odwiedzające naszą stronę poznawały kolekcję Fundacji w niekonwencjonalny sposób, przeglądając ją zarówno w całości jak i częściach, czy też oglądając wystawy on-line zbudowane przez innych użytkowników lub tworząc własne. Interaktywne narzędzia dostępne na stronie dają naszym użytkownikom takie możliwości” – powiedziała Maria Rubersz, prezes Fundacji Sztuki Polskiej ING.

Na stronie internetowej Fundacji Sztuki Polskiej ING udostępniono interaktywne narzędzia i opublikowano prace w znacznie większej rozdzielczości niż dotychczas. Strona umożliwia również wykorzystywanie prac na licencjach Creative Commonsktóre pozwalają na dalsze rozpowszechnianie prac, zgodnie z warunkami licencji. Wykorzystanie możliwości, jakich dostarczają licencje CC jest zgodne z ideą Fundacji, która promuje polską sztukę współczesną.

Projekt graficzny strony www.ingart.pl przygotowała, wielokrotnie nagradzana, warszawska agencja kreatywna Huncwot, specjalizująca się w projektowaniu interaktywnym, nowoczesnych technologiach i produkcji video. Stronę Fundacji można również oglądać na urządzaniach mobilnych.

Fundacja Sztuki Polskiej ING od 2000 roku gromadzi dzieła polskich artystów współczesnych. Kolekcja, składająca się obecnie ze 140 prac, jest rozbudowywana przede wszystkim o prace twórców młodego pokolenia. W ciągu ostatniego roku zbiory fundacji wzbogaciły się o prace m.in. Doroty Buczkowskiej, Christiana Tomaszewskiego oraz Olafa Brzeskiego. Fundacja realizuje również projekty wystawiennicze i wydawnicze. Więcej informacji na temat Fundacji Sztuki Polskiej ING na stronie ingart.pl

Pełny komunikat w biurze prasowym

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych