Ruszyła „Kapitalna Warszawa”

„Kapitalna Warszawa” to nowa inicjatywa Giełdy adresowana do mieszkańców i gości stolicy. Jej celem jest propagowanie wiedzy o giełdzie i rynku kapitałowym, przybliżenie społeczeństwu jego funkcji, dużego znaczenia, jakie odgrywa w Europie oraz tego, jak pozytywny wizerunek rynku promuje samą Warszawę.

– Realizacja marzenia o Warszawie jako centrum finansowym naszego regionu Europy wymaga nie tylko sprawnego i godnego zaufania biznesu – mówi Adam Maciejewski, Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i pomysłodawca projektu. ¬- Wymaga też powszechnej znajomości i akceptacji społecznej dla rynku kapitałowego , stąd tak szeroko adresowana idea Kapitalnej Warszawy. Chciałbym, by inicjatywa ta zjednoczyła wszystkie podmioty polskiego rynku kapitałowego wokół tej ważnej dla nas idei promocji rynku i jego niezmiernie użytecznych funkcji oraz promocji Warszawy jako centrum kapitałowego.

Projekt zadebiutował mocnym akcentem – koncertem na dziedzińcu Centrum Bankowo-Finansowego, poprzedniej siedziby giełdy. Impreza zaczęła się od bardzo energetycznego występu Lecha Janerki, charyzmatycznej gwiazdy polskiego rocka, na której muzyce wychowało się wiele pokoleń. Fani, niezależnie od wieku, żywiołowo reagowali na kolejne utwory. Dla wielu z nich, koncert w ramach „Kapitalnej Warszawy” był pierwszą od wielu lat okazją do posłuchania muzyka na żywo. Nie zabrakło bisów, a każdy kolejny utwór wywoływał euforię publiczności .

Drugą gwiazdą wieczoru był „Les Tamboroux du Bronx” – grupa siedemnastu francuskich muzyków grających na metalowych beczkach. Charakterystyczna dla ich występów nieokiełznana energia, żywiołowość i mocne brzmienie bardzo przypadły do gustu zgromadzonej publiczności. A towarzysząca muzyce oprawa świetlna powodowała, że wnętrze dziedzińca co chwilę zmieniało swój charakter. Na koniec artyści podziękowali publiczności za świetną atmosferę rozdając instrumenty, na których grali. W ręce kilku szczęściarzy trafiły także oryginalne beczki i pałki, którymi zespół wybijał przez dwie godziny żywiołowe rytmy.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie serdecznie dziękuje wszystkim Partnerom, którzy przyjęli zaproszenie do współpracy w ramach akcji „Kapitalna Warszawa”, artystom, a także publiczności, która tak licznie (ok. 3,5 tys. osób) bawiła się z nami w sobotni wieczór.

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych