Lech Janerka i Les Tambours du Bronx zagrają w Warszawie

Koncert legendy polskiego rocka i francuskiego zespołu dającego spektakle światło-dźwięk, otworzy cykl wydarzeń pod nazwą Kapitalna Warszawa.
Artyści wystąpią 17 sierpnia br. na dziedzińcu Centrum Bankowo-Finansowego przy rondzie Charlesa de Gaull’a.

„Kapitalna Warszawa” to cykl działań o charakterze kulturalnym, edukacyjnym i sportowym. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie chce w ten sposób przybliżyć mieszkańcom stolicy działalność rynku kapitałowego. GPW jest częścią Warszawy i chce uczestniczyć w życiu miasta. Giełda to żywi ludzie i pozytywna energia, dlatego zamierzamy wspólnie z innymi podmiotami rynku kapitałowego, dać mieszkańcom Warszawy i jej gościom nie tylko możliwość inwestowania, ale także dobrą rozrywkę. – przekonuje Adam Maciejewski, Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Koncert organizowany jest we współpracy z partnerem biznesowym warszawskiej giełdy – giełdę NYSE Euronext i dlatego jednym z wykonawców został francuski Les Tambours du Bronx. Zespół grający na metalowych beczkach to rzecz unikatowa. Muzycy mają za sobą występy na scenach całego świata. Grają razem od ćwierć wieku. W tym czasie dali tysiące koncertów, zużyli 16 000 metalowych beczek, połamali w czasie koncertów 110 000 pałeczek, odwiedzili ponad 30 krajów. Nagrali 9 albumów i jedno koncertowe DVD.

Dwa razy dłużej na scenie występuje druga gwiazda wieczoru. Lech Janerka to wyjątkowa postać polskiej muzyki. Założyciel uznawanego za jeden z najważniejszych zespołów rodzimego rocka – Klaus Mitffoch – rzadko koncertuje i rzadko nagrywa. Dlatego każdy jego występ to duże wydarzenie artystyczne.

Wszystkie inicjatywy w ramach „Kapitalnej Warszawy” będą darmowe i organizowane we współpracy z miastem. Patronat honorowy nad koncertem objęli Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz ambasador Francji w Polsce. Patronami wydarzenia są m.in. Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa, Instytut Francuski i Akcjonariat Obywatelski.

W dniu koncertu, 17 sierpnia, w godzinach przedpołudniowych odbędzie się spotkanie prasowe z udziałem Prezesa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Adama Maciejewskiego, muzyków zespołu Les Tamobours du Bronx i Lecha Janerki.

Serdecznie Państwa zapraszamy na to spotkanie!

Zapytania o akredytację związane ze spotkaniem prasowym i fotoreportażami z koncertu, prosimy kierować na adres: malgorzata@ars.com.pl

Wraz z akredytacjami otrzymają Państwo szczegółowe informacje dotyczące miejsca i godziny spotkania prasowego.

Koncert „Giełda dla Warszawy” rozpocznie się o godz. 18.00 na Dziedzińcu Centrum Bankowo-Finansowego przy Rondzie Charlesa de Gaulle’a. Wstęp jest bezpłatny.

Informacje o artystach

Les Tambours du Bronx
17 muzyków na scenie, nieokiełznana energia i dziki rytm wybijany na przemysłowych beczkach.
To właśnie oni. Les Tambours du Bronx. Unikatowe połączenie muzyki mechanicznej, sampli i wokalu, podbite rytmem bębnów wykonanych z metalowych beczek sprawia, że każdy ich koncert jest żywiołowym show! Ich pierwszy występ, 25 lat temu, miał być jednocześnie jedynym. Jednak niespotykane dotychczas wykorzystanie poprodukcyjnych produktów jako instrumentów muzycznych i przyjęcie publiczności, sprawiły, że ten jedyny raz, powtarzany jest regularnie od 25 lat! Ich muzykę, unikatowe brzmienie i niekiełznaną energię sceniczną, znają i doceniają fani na całym świecie.
Teledysk promujący zespół: www.youtube.com/watch?v=Cg9kjI8ORDQ

Lech Janerka
Wydarzenie rozpocznie się koncertem Lecha Janerki – legendarnego polskiego muzyka rockowego i kompozytora. Jego koncerty to wyjątkowa gratka dla fanów muzyki. Jak stwierdził artysta w jednym z wywiadów – “Koncertów przez ostatnie 30 lat zagrałem tyle, że w pewnym momencie nastąpił przesyt. Teraz chciałbym skoncentrować się na nagraniu nowej płyty.” Dla GPW, Lecha Janerka zrobił jednak wyjątek i będzie gwiazdą sobotniego wydarzenia w Warszawie.

Teledysk nagrodzony Grand Prix na festiwalu Yach Festiwal 2005: www.youtube.com/watch?v=0lYUrZdHx10

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych