European Small and Mid-Cap Awards

Trzy polskie spółki nominowane do „European Small and Mid-Cap Awards”

KOMUNIKAT PRASOWY

Alior Bank, PCC Exol SA i KRUK S.A. zostały zakwalifikowane do finału konkursu „European Small and Mid-Cap Awards”
Spółki zgłoszone do konkursu przez GPW są jedynymi przedsiębiorstwami z regionu CEE, które zostały nominowane do nagród

Aż trzy spośród spółek zgłoszonych przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie do udziału w konkursie „European Small and Mid-Cap Awards” organizowanym przez Komisję Europejską, FESE oraz European Issuers zostały zakwalifikowane do krótkiej listy 16 firm nominowanych do nagród.
Spółki otrzymały nominację w trzech kategoriach:

• Alior Bank – Best New Listed Company
• PCC Exol SA – Most Innovative Newcomer
• KRUK S.A. – Most International-Minded

Reprezentanci emitentów notowanych na warszawskiej giełdzie to jedyne spółki z krajów CEE nominowane do nagród.

Do konkursu „European Small and Mid-Cap Awards” mogły być zgłaszane wyłącznie spółki, które przeprowadziły IPO (pozyskały kapitał w drodze emisji nowych akcji poprzez emisję publiczną) w latach 2010-2012 oraz których kurs akcji odnotował wzrost po przeprowadzeniu oferty. Dodatkowo kapitalizacja zgłaszanych do konkursu spółek w dniu ich debiutu giełdowego nie mogła przekraczać 750 mln EUR. Do FESE wpłynęło 31 zgłoszeń z 10 giełd z 12 krajów, które nominowały spółki w 4 kategoriach.

O finalnym wyborze najlepszych firm zadecyduje niezależne jury składające się z przedstawicieli mediów, środowisk akademickich, biznesu oraz asset management. Zwycięzcy w każdej z 4 kategorii zostaną ogłoszeni podczas uroczystości wręczenia nagród w dniu 19 listopada w Brukseli.

Lista wszystkich zakwalifikowanych spółek: media.tvlink.org/Listofshortlisted_MidcapAwards2013.pdf

One Response to “European Small and Mid-Cap Awards”

  1. Rama pisze:

    Miś pisze:Ten bank to kpina. Kredyt hipoteczny manlmyaske opf3źnienia, co kosztowało nas sporo nerwf3w, po dostarczeniu dokumentf3w grubo przed wyznaczonym czasem przychodzą dziś jakieś pisma że nie dostarczyliśmy dokumentf3w. W placf3wce okazuje się, że zapomnieli wysłać albo zgubili! Oprocentowanie podniesione o pf3ł procenta a rata wzrasta o 50%. Do dziś nie wysłali żadnych dokumentf3w, co ciekawe: w placf3wce twierdzą że wysłali i radzą dzwonić na mLinię, na mLinii mf3wią że nie wysyłają bo wszystko jest na stronie i odsyłają do placf3wki. Tak naprawdę nikt nic u nich nie wie i bez przerwy stosuje spychologię. Prf3bują obarczyć kosztami klienta a sami wszystko zaniedbują.Kolejny przykład chcę zrobić zlecenie stałe, żeby dostawca internetu wysyłał faktury do banku a tu klops. Przez mLinię się nie da, przez internet się nie da a po wysłaniu zlecenia pismem (tak mi doradził rzetelny doradca w jednej z placf3wek) odsyłają twierdząc, że można tylko przez internet.mBank to jedna wielka kpina! Aktualnie myślimy z żoną o zmianie banku i przeniesieniu kredytu.

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych