Internet za darmo na zagranicznych wakacjach dzięki nowym aplikacjom mobilnym Netia Fon

Użytkownicy Netia Spotów, którzy wybierają się na zagraniczne wakacje, mogą teraz w łatwiejszy sposób korzystać z bezpłatnego internetu na całym świecie na swoich urządzeniach mobilnych. W Google Play i AppStore Netia udostępniła specjalne aplikacje na smartfony i tablety, które umożliwiają prostsze i wygodniejsze korzystanie z międzynarodowej sieci darmowych hotspotów Fon.

Fon to największa na świecie, społecznościowa sieć WiFi, licząca ponad 11,6 mln darmowych hotspotów. Każdy z członków społeczności Fon udostępnia niewielką część swojego domowego lub firmowego WiFi, z którego mogą korzystać inni użytkownicy na świecie. W zamian otrzymuje darmowy dostęp WiFi od pozostałych członków społeczności.

W lutym 2012 roku Netia przyłączyła się do sieci Fon, umożliwiając tym samym swoim klientom, którzy korzystają z innowacyjnego urządzenia Netia Spot, dołączenie do międzynarodowej sieci Fon i uzyskanie łatwego i bezpłatnego dostępu do internetu w wielu miejscach na całym świecie. Od teraz, korzystanie z Fon’a jest jeszcze prostsze i przyjemniejsze – dzięki specjalnym aplikacjom na smartfony i tablety udostępnionym przez Netię.

Ponieważ nazwy sieci Fon na świecie są różne i zależne od wytycznych operatora w danym kraju, dlatego Netia – dla wygody członków społeczności Fon – przygotowała polskie aplikacje mobilne “Netia Fon” dla systemu Android i iOS, które umożliwiają wyszukiwanie i automatyczne logowanie się do wszystkich Fon Spotów na świecie.

Największa ilość Fon Spotów (czyli punktów dostępowych WiFi, udostępnianych przez użytkowników sieci Fon) występuje w krajach takich jak: Niemcy, Wielka Brytania, Portugalia, Francja, Belgia, Holandia, Chorwacja, Brazylia, Rosja, Japonia i Polska, gdzie partnerami Fon`a są czołowi dostawcy szerokopasmowego internetu. W Polsce, jedynym operatorem, który oferuje dostęp do sieci Fon jest Netia. W naszym kraju obecnie aktywnych jest ponad 220 tys. Fon Spotów.

Aplikację Netia Fon dla produktów Apple znaleźć można tutaj:
itunes.apple.com/pl/app/netiafon/id667383196?mt=8

Natomiast wersja dla urządzeń z systemem Android dostępna jest w Google Play pod adresem:
play.google.com/store/apps/details?id=com.fon.wifi.netia

Więcej informacji na temat sieci Netia Fon można znaleźć na stronie www.netia.pl/fon.

Mapa zasięgu sieci Fon znajduje się pod adresem maps.fon.com.

***

O Netii

Netia S.A. jest jednym z największych, a jednocześnie najszybciej rozwijających się operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Dostarcza kompleksowe, zintegrowane i przyjazne użytkownikowi rozwiązania on-line.

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych