PKO Bank Polski sponsorem generalnym 12. Cracovia Maraton

28 kwietnia o godzinie 9.30 wystartuje 12. Cracovia Maraton. Tysiące zawodników pobiegną trasą prowadzącą przez najpiękniejsze, historyczne punkty Krakowa oraz Nowej Huty. Wśród nich nie zabraknie pracowników PKO Banku Polskiego. Biegaczom będzie towarzyszyło hasło „Z historią w tle”. Cracovia Maraton należy do grupy biegów masowych wspieranych sponsorsko przez PKO Bank Polski w ramach programu „Biegajmy razem”.

Cracovia Maraton to dwudniowe święto biegania w dniach 27 i 28 kwietnia 2013 roku. Głównemu biegowi na dystansie 42 km i 195 m towarzyszyć będzie cykl imprez dodatkowych. Między innymi – rozgrywane 27 kwietnia – Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego (na dystansie 4,2 km), Cracovia Maraton na Rolkach oraz bieg śniadaniowy i bieg par. Organizowane będą również zabawy sportowe dla dzieci i dorosłych. Główny bieg – 12. Cracovia Maraton – rozpocznie się na krakowskich Błoniach. Następnie zawodnicy pobiegną trasą prowadzącą przez starówkę w sąsiedztwie najważniejszych zabytków Krakowa, odwiedzą historyczny Plac Centralny w Nowej Hucie, by zakończyć zmagania przy stadionie miejskim im. Henryka Reymana.

Na krakowski Maraton Równych Szans przyjeżdża najliczniejsza w Polsce grupa uczestników niepełnosprawnych. Jest to też najbardziej międzynarodowy spośród wszystkich polskich maratonów, z najwyższą w kraju frekwencją uczestników z zagranicy.

W Cracovia Maraton PKO Bank Polski zaangażowany jest nie tylko jako główny sponsor. W rywalizacji bierze udział grupa pracowników Banku zrzeszonych w sekcji biegowej liczącej ponad 100 osób z całej Polski. Bankowi Biegacze podczas krakowskiej imprezy biegną nie tylko dla zdrowia i osiągnięcia najlepszego wyniku. Ich wysiłek wspiera leczenie chorego na nowotwór złośliwy Mateusza Szajczyka, przebywającego kolejny miesiąc w szpitalu w wyniku powikłań okołoprzeszczepowych.

W ramach programu „Biegajmy razem” PKO Bank Polski kontynuuje wsparcie sponsorskie dla największych imprez biegowych w Polsce. W 2013 roku Bank oprócz Cracovia Maratonu będzie sponsorem między innymi Biegu Konstytucji 3 Maja, Biegu Powstania Warszawskiego, Biegu Niepodległości oraz 14. Poznań Maratonu. Bank jest także wyłącznym sponsorem projektu „Korona Maratonów PKO Banku Polskiego”, w ramach którego znany dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski chcę przebiec siedem maratonów na siedmiu kontynentach do końca 2013 roku.

Więcej informacji na temat wydarzeń biegowych sponsorowanych przez PKO Bank Polski można znaleźć na stronach www.biegajmyrazem.pkobp.pl oraz www.koronamaratonow.pl.

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych