PKO Bank Polski Mecenasem Teatru Polskiego w Warszawie

Współpraca obejmuje sezony artystyczne od września 2011 r. do czerwca 2014 r. W 2013 roku Teatr obchodzi setną rocznicę powstania, a w ramach obchodów 29 stycznia na dużej scenie Teatru odbyła się premiera „Irydiona” w reżyserii Andrzeja Seweryna.

Wsparcie finansowe Banku pozwala na poszerzanie programu artystycznego Teatru. W ramach dotychczasowej współpracy obu instytucji na deskach Teatru Polskiego wystawiono między innymi sztuki: „SzekspirForever!”, „Szkoła żon”, „Hekabe”, „Mazepa”, „Czas kobiet”, „Burza” czy „Parady”.

– PKO Bank Polski przyjął w 2011 roku tytuł Mecenasa Teatru Polskiego, nawiązując do swych najlepszych tradycji wspierania kultury i dziedzictwa narodowego. Traktujemy tę rolę jako szczególny przywilej wspierania znakomitych twórców – aktorów, reżyserów i scenografów, którzy każdą nową inscenizacją utrwalają silną pozycję Teatru na artystycznej mapie Warszawy i Polski. Jubilatowi i całemu zespołowi Teatru Polskiego życzę kolejnych udanych sezonów, witanych owacjami premier i dalszych sukcesów w kształtowaniu artystycznych gustów kolejnych pokoleń miłośników teatru – powiedział Zbigniew Jagiełło, Prezes PKO Banku Polskiego.

Mecenat kultury i sztuki jest jednym z obszarów działalności sponsoringowej prowadzonej przez PKO Bank Polski. Dzięki dotacjom Banku realizowane są m.in. liczne projekty muzealne, a swoje plany programowe mogło urzeczywistnić wiele filharmonii, bibliotek, oper i teatrów w całej Polsce. Za aktywność w tej dziedzinie Bank został uhonorowany Tytułem Mecenasa Kultury.

2 komentarze to “PKO Bank Polski Mecenasem Teatru Polskiego w Warszawie”

  1. Angela pisze:

    Bardzo dobry pomysł z tą kartą do Teatru Polskiego. PKO zadba o miłośników Teatru. Płacąc tą kartą zyskam az 10% zniżki. A dobrze się składa bo lubię chodzić na spektakle teatralne

    • Hania pisze:

      Lubię z mężem chodzić do teatru. Nie wiedziałam ze powstala taka fajna karta kredytowa z inicjatywy PKO.I jeszcze jest ten rabat chyba pomyśle o założeniu takiej karty.

Leave a Reply

QR Code Business Card statystyki odwiedzin stron internetowych